Merkezi İstanbul, Kartal’da bulunan Oksijen İlk Yardım Eğitim Merkezi; Türkiye’de ilk yardımın doğru eller tarafından yapılmasının önemini bilen, ambulansın ve acil müdahalenin hasta veya kazazedeye ulaşana kadar geçen altın dakikaların, insan hayatında kurtarıcı ve çok kritik anlar olduğuna inanmış kişilerce kurulmuştur.

Bu inanç ile oluşturduğu vizyon ve misyonu, profesyonel ve inovatif kadrosu ile sunmakta olduğu hizmetlere bütünlük anlayışı ile yaklaşan, oluşturduğu üstün hizmet kalitesi, donanımı, yüksek müşteri memnuniyeti ve başarı oranı ile marka haline gelen Oksijen İlk Yardım Eğitim Merkezi, ülkemizde sağlık ve eğitim gereksinimlerine özel ürettiği hizmet projeleri sunarak karşılık vermektedir.

Kurulduğu 2006 yılından itibaren kuralları belirleyen bir düşünce yapısı ile sektöründe lider firmalara, global ve yerel kuruluşlara ve bireylere ilk yardım eğitimleri vermeye devam eden Oksijen İlk Yardım Eğitim Merkezi, binlerce ilk yardımcı yetiştirmiş ve bundan sonra da toplumun tüm kesimlerine ulaşmak üzere tüm hassasiyet ve süratle yoluna devam etmektedir. İlk Yardım Eğitimlerinin toplumun tüm kesimlerine ulaşılabilir olması gerektiği ilkesiyle birlikte bunca yıldır oluşturduğu dinamik network altyapısı ile Türkiye'nin her ilinde çözüm ortakları ile hizmet vermektedir.

Oksijen, 2019 Nisan ayında Sağlık Bakanlığı tarafından özel olarak yetkilendirilmiş, İlk Yardım Eğitmenleri yetiştirmek üzere eğitimler kurgulayarak “İlk Yardım Eğitmeni Yetki Belgesi” düzenlemek için hak sahibi olmuştur. Oksijen İlk Yardım Eğitim Merkezi hem İlk yardımcılar yetiştirerek, hem de ilk yardım eğitmenleri yetiştirerek faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Unutmayın, sağlıklı bir toplum için daha bilinçli olabiliriz, daha bilinçli olmak kolay, olmalıyız...